Alavuden Ratsastajat

Alavuden Ratsastajien oma foorumi.
 
PääsivuPääsivu  KalenteriKalenteri  FAQFAQ  HakuHaku  KäyttäjälistaKäyttäjälista  KäyttäjäryhmätKäyttäjäryhmät  RekisteröidyRekisteröidy  Kirjaudu sisään  

Jaa | 
 

 Seuraestemestaruudet 2.11.2014

Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Siirry alas 
KirjoittajaViesti
Pipsa

avatar

Viestien lukumäärä : 151
Join date : 01.11.2013
Paikkakunta : Helsinki

ViestiAihe: Seuraestemestaruudet 2.11.2014   Su Marras 02, 2014 7:52 am

SEURAESTEMESTARUUDET 2.11.2014

TULOKSET


Luokka 1a. 50-60cm, arv. 367.2. (A2/A2), avoin pikkujunioreille (12v tai alle), pikkujunioreiden estemestaruus

1. Suvi Paavola - Klockas Denethor IR 0/0vp 32,13s
2. Emma Kiviniemi - Ilaron Musta AR (M) 0/0vp 34,18s
3. Kaisa Laukkanen - Ilaron Musta AR (M) 0/0vp 34,37s
4. Irina Kuhalampi - Asterix Zaccardi LpR 0/0vp 34,53s

5. Ella Palomäki – Filou AR (M) 0/0vp 36,47s
6. Sanna Pynttäri - Bampula AR (M) 0/0vp 37,34s
7. Aada Heino – Velurs II AR 0/4vp 43,40s
8. Viivi Haarala – Filou AR (M) 0/4vp 49,44s
9. Noora Kulju - Ilaron Musta AR (M) 4vp 37,56s
10. Emma Heikkilä - Filou AR (M) 4vp 40,28s
11. Julia Haapanen - Ilaron Musta AR (M) 4vp 41,00s
12. Noora Lahdenmäki - Rovalds Zoyrilla AR (M) 4vp 48,60s
Selina Seppälä -Ronja Tusklik AR (M) hylätty


Luokka 1b. 50-60cm, arv. 367.2. (A2/A2), avoin kaikille, verysenioreiden estemestaruus

1. Kaisa Tahkio - Mäkipään Pelimies AR 0/0vp 29,72s
2. Janita Niemelä - Pocahontas LpR 0/0vp 30,31s

3. Mari Peurala - Helyn Usva AR (M) 0/0vp 30,81s
4. Mari Saarijärvi - Jaspis AR (M) 0/4vp 39,15s


Luokka 2. 70/80cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille, junnu- ja sennucupin V osakilpailu, senioreiden estemestaruus

1. Kaisa Kanto - Gia AR 80cm (M) 0/0vp 27,72s
2. Sanna Ylinen - Rovalds Zoyrilla LpR 70cm 0/0vp 30,12s
3. Sonja Riihikangas - Helyn Usva AR/Lpr 80cm [SC] + (M) 0/0vp 30,80s
4. Sanna Ylinen - Helyn Usva LpR 80cm 0/0vp 31,82s
5. Virve Paavola - Klockas Jasmine IR 70cm 0/0vp 33,43s

6. Senja Kuha - Wilja LpR 70cm 0/0vp 33,94s
7. Janita Niemelä - Pocahontas LpR 70cm 0/0vp 34,31s
8. Anna Majala - Devita B RvR 80cm 0/0vp 34,65s
9. Senja Kuha - Wilja Lpr 80cm 0/0vp 35,25s
10. Johanna Alaranta - Gia AR 80cm 0/0vp 36,13s
11. Kaisa Tahkio - Velurs II AR 80cm [SC] + (M) 0/0vp 36,19s
12. Riikka Saarijärvi - Lentoveikko AR 80cm [JC] 0/4vp 35,66s
13. Hillevi Huttunen - Palon Totemi AR 80cm [SC] + (M) 4vp 48,12s
14. Miia Ylä-Vannesluoma - Karamelas AR 80cm [JC] 4vp 58,75s
15. Titta Niemelä – Robinson LpR 80cm 4vp 67,63s
16. Roosa Keljo - Elieta van Ter Sted RvR 80cm 4vp 68,09s
17. Netta Karilainen - Freya KS ÄMR 70cm 4vp 79,03s
18. Maarit Mäkirinta- Tomiori LpR 80cm 8vp 59,59s
Janina Altti - Jaspis AR 80cm [JC] hylätty


Luokka 3. 80/90cm, arv. 367.1 (A2/A2), avoin kaikille, junioreiden estemestaruus

1. Miia Ylä-Vannesluoma - Karamelas AR 80cm (M) 0/0vp 26,82s
2. Maarit Mäkirinta – Tomiori LpR 80cm 0/0vp 30,65s
3. Oona Lähteenmaa - Irish Pride AR 90cm 0/0vp 31,43s

4. Anna Majala-  Devita B RvR 80cm 0/0vp 31,85s
5. Anna Rapo – Donna Bella AR 80cm (M) 4vp 59,57s
6. Taru Lindholm - Dancing Girl AR 90cm (M) 4vp 67,82s
7. Oona Lähteenmaa - Irish Pride AR 80cm (M) 4vp 72,16s
Netta Karilainen -  Freya KS ÄMR 80cm hylätty
Janina Altti - Filou AR 80cm (M) hylätty
Titta Niemelä – Robinson LpR 90cm hylätty
Janina Altti – Jaspis AR hylätty


Luokka 4. Vapaavalintainen estekorkeus (alkaen 90cm), arv. 367.1. (A2/A2), avoin kaikille

1. Hillevi Huttunen - One Wish AR 110cm 0/0vp 29,69s
2. Senja Kuha - Qocktail des  Hayettes Lpr 90cm 0/0vp 30,59s
3. Oona Lähteenmaa - Jade III, AR 90cm 0/0vp 30,96s

4. Senja Kuha - Qocktail des Hayettes Lpr 100cm 0/0vp 31,07s
5. Kaisa Kanto - Gia AR 90cm 0/0vp 34,97s
6. Hillevi Huttunen - Palon Totemi AR 90cm 4vp 43,54s
7. Hillevi Huttunen - Lentoveikko AR 90cm 4vp 47,16s
8. Hillevi Huttunen - One Wish AR 115cm 4vp 55,19s
9. Taru Lindholm - Dancing Girl AR 100cm 4vp 63,93s
10. Oona Lähteenmaa -  Jade III AR 100cm 4vp 69,91s


Mestaruustulokset 2014:

PIKKUJUNIOREIDEN ESTEMESTARUUS
I Emma Kiviniemi - Ilaron Musta
II Kaisa Laukkanen - Ilaron Musta
III Ella Palomäki – Filou

VERYSENIOREIDEN ESTEMESTARUUS
I Mari Peurala - Helyn Usva
II Mari Saarijärvi - Jaspis

JUNIOREIDEN ESTEMESTARUUS
I Miia Ylä-Vannesluoma - Karamelas
II Anna Rapo – Donna Bella
III Taru Lindholm - Dancing Girl

SENIOREIDEN ESTEMESTARUUS
I Kaisa Kanto - Gia
II Sonja Riihikangas - Helyn Usva
III Kaisa Tahkio - Velurs II
Takaisin alkuun Siirry alas
Näytä käyttäjän tiedot
 
Seuraestemestaruudet 2.11.2014
Näytä edellinen aihe Näytä seuraava aihe Takaisin alkuun 
Sivu 1 / 1

Oikeudet tällä foorumilla:Et voi vastata viesteihin tässä foorumissa
Alavuden Ratsastajat :: Tuloksia-
Siirry: